Almanya’da İş İmkanı 2022

Spread the love
Almanya’da iş piyasasına giriş yapmanın yolu. Yabancı uzman elemanların mesleki kariyer şansı hakkında bilgiler; başvuru, meslek eğitimi ve iş aramaya ilişkin tavsiyeler.

Almanya’da Çalışma Kılavuzunuz

Almanya’daki en yüksek ücretli meslekler hangileri? En yüksek maaşı hangi işverenler ödüyor? Yabancıların Almanya’da iş bulma şansı var mı? Ve iş başvurusunu nasıl yaparım? Tüm bu soruların -ve çok daha fazlasının- yanıtlarını burada bulacaksınız.

Mart 2020’den beri Almanya’da Nitelikli İş Gücü Göç Yasası yürürlükte. Bu yasa, mesleki eğitim görmüş, AB vatandaşı olmayan yabancıların Alman iş piyasasına girişini kolaylaştırıyor. Nitelikli yabancı elemanların Almanya’da ne tür mesleki kariyer şansları olduğunu ve size uygun bir işi nasıl bulacağınızı burada gösteriyoruz.

VİDEO

İŞ PİYASASI

Alman iş piyasasında durum nasıl?

Alman iş piyasasının iyi eğitim görmüş kadın ve erkek elemanlara ihtiyacı var. Özellikle çok makbul mesleklerde nitelikli yabancı elemanların şansı yüksek. Bertelsmann-Stiftung (Bertelsmann Vakfı) tarafından Şubat 2019’da yaptırılan bir araştırmaya göre Almanya’nın Avrupa dışından gelecek göçe ihtiyacı var: Buna göre 2060 yılına kadar Almanya, her yıl ülkeye göç yoluyla gelecek 260.000 insana ihtiyaç duyuyor. Yılda ortalama olarak yaklaşık 114.000 kişinin diğer AB ülkelerinden gelmesi bekleniyor. Bu, kadınlı erkekli yaklaşık 146.000 kişinin AB dışından göç etmesi gerektiği anlamına geliyor.

WORK

Almanya’da yaklaşık 5,5 milyon kişi tamir ve zanaat gibi ustalık işlerinde çalışıyor.

Almanya’daki istihdam piyasasına dair on husus

Almanya’da çalışan nüfus ne kadar ve hangi alanlarda çalışıyor? “Çalışkan Almanlar”a dair başlıca olgular ve beklenmedik bir rakam.

GEÇERLİ MESLEKLER

Almanya’da en çok eleman aranan geçerli meslekler hangileri?

  1. Yazılım Geliştiricileri, Yazılım Mimarları, Programlamacılar
  2. Elektronikçiler, Elektrikçiler, Elektrik Tesisatçıları
  3. Sağlık Elemanları ve Hasta Bakıcıları
  4. IT Danışmanları, IT Analistleri
  5. Ekonomistler, İşletmeciler
  6. Müşteri Temsilcisi, Müşteri Danışmanı, Account Manager
  7. Fabrika İşçisi
  8. Pazarlama Elemanları, Pazarlama Asistanları
  9. Sales Manager, Produktmanager
  10. Mimarlar, İnşaat Mühendisleri
Merhaba ben Süper Tavsiye . Sizler için her konuda tavsiyeler veriyorum. Bu tavsiyeler bir dizi yada film veya bir laptop , telefon üzerine olabilir. Yada bayanlar için süpürge , tost makinesi yada kahve makinesi tavsiyesi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.