GSB KPSS’siz 1029 İşçi Alımı Yapıyor.

Spread the love

kyk yurdu personel alimi

KYK Yurtlarına KPSS’siz Yaş Şartsız 1029 İşçi Alımı Başvurusu Başladı: İşte İŞKUR TYP Personel Alımı 2022

GSB KPSS’siz 1029 işçi alımı yapıyor.

İŞKUR üzerinden yayınlanan duyuruda Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri bünyesine , KYK yurtlarında çalıştırmak üzere TYP kapsamında 1029 işçi alımı yapılacağı görüldü. Mezuniyet şartsız, sınavsız kura ile yapılacak personel alımında başvurular İŞKUR üzerinden alınmaya başladı. Bu yazımızda söz konusu personel alımının başvuru bilgilerie ve başvurunun nasıl yapılacağına yer verdik.

BAŞVURU ŞARTLARI

TYP kapsamında yapılan personel alımlarına başvuru yapacak adaylarda aranan şartları İŞKUR sayfasında yayınlandı. Türkiye İş Kurumu sayfasında yayınlanan şartlar şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kuruma kayıtlı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).
Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilmektedir.
AKS’ye göre aynı adreste oturanların, gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’den yararlanamamaktadır.

BAŞVURU NASIL YAPILIR

TYP personel alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları takip ederek İşKUR üzeirnden başvurusunu yapması gerekmektedir:

https://esube.iskur.gov.tr/

Linke kopyalayıp linki tarayıcı sayfasında açın, açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranın üst menüsünde bulunan online işlemler kısmına tıklayın, açılan sayfada iş arayan kısmına basınız, daha sonra toplum yararına programlar kısmına tıplayıp açılan sayfada TYP arama butonuna basıp ilanlara ulaşabilirsiniz.

Merhaba ben Süper Tavsiye . Sizler için her konuda tavsiyeler veriyorum. Bu tavsiyeler bir dizi yada film veya bir laptop , telefon üzerine olabilir. Yada bayanlar için süpürge , tost makinesi yada kahve makinesi tavsiyesi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.