Lost Ark Tier 1 Oyun Sonu Rehberi

Spread the love

Lost Ark111

Lost Ark‘ın endgame içeriği bir hayli etkileyici. 50. seviyede, çok az yönerge ile oyunun dünyasına açılırsınız.Yeni aldığınız geminiz, devasa bir haritanız ve donanımınızın seviyesini yükseltmeniz gerektiğine dair belirsiz bir fikriniz var.

Bu rehber, ada görevleri, gear honing, Kaos Zindanları, Abyss Zindanları, Guardian Raids ve daha fazlası dahil olmak üzere oyunun sonunun ilk bölümlerinde size rehberlik etmek için tasarlanmıştır. Oyunsonu deneyiminin ilk bölümü Tier 1 olarak adlandırılır, ardından Tier 2’ye ve son olarak Tier 3’e geçer.

Tier 1 İçeriğe Nasıl Başlanır?

Lost Ark Login Screen

Seviye 1, 250. item seviyesinde başlar, esasen Kuzey Vern’de Awakening ve Powerpass için görevlerinizi tamamladığınızda başlangıç donanımınızdır. İşte ilk önce ne yapmak istediğinize dair adım adım bir kılavuz.

1. Buzulların arasından kuzeye, Shushire’a gidebilirsiniz.
Buradaki harita görevi yaklaşık 2 saat sürüyor ama size 302. seviye teçhizattan oluşan bir başlangıç seti sunuyor.

2. İlk Kaos Zindanınızı Tamamlayın

Sadece grindinge başlamayı tercih ederseniz, ilk Guardian Raid’lerinizi, Chaos Dungeons’ınızı ve Abyss Dungeon’larınızı tamamlayabilirsiniz. İlk Kaos Zindanlarınızdan aynı seviyede 302 teçhizat alacaksınız, ancak Shushire görevinden ekstra matlar, altın ve diğer malzemeleri kaçırıyorsunuz. Abyss Dungeons, 340. item seviyesinden itibaren mevcuttur ve hemen tamamlanmalıdır. Her haftalık sıfırlama için yalnızca iki giriş alırsınız.

3. Una’nın Görevlerinin kilidini açmalı ve başlamalısınız.

Bunlar günlük görevlerinizdir ve gear öğütmenizin çok önemli bir parçasıdır. Leapstones ve Harmony Shards ile görevleri seçtiğinizden emin olun – Peyto’dan taksiye binme ya da Fesnar Highlands’de yeniden canlandırılan atlıları öldürme arayışı, her ikisi de iyi örneklerdir. Ada görevlerinde ve Rohendel, Shushire ve diğer oyunsonu kıtalarındaki hikaye görevlerinde ilerledikçe daha eşsiz Una’nın Görevlerinin kilidini açacaksınız. Kısıtlama noktalarını aşmanıza yardımcı olacak günlük görevleri tamamlamayı hedefleyin.

4. Donanımınızı Bileyin

Şimdi oyunun asıl amacı donanımınızı yükseltmek. Bu, Kuzey Vern’deki veya başka herhangi bir büyük şehirdeki Gear Honing noktasında yapılır. Öğeler, görevlerin ve ada görevlerinin yanı sıra öğütülen Zindanlar ve Baskınlar ile kazanılan yükseltme için Uyum Parçaları gerektirir. Ayrıca, öncelikle Kaos Zindanları gibi günlük içerikleri tamamlayarak kazanılan Koruyucu Taş Parçalarına ve Yıkım Taşı Parçalarına da ihtiyacınız olacak.

5. Ada Görevlerini Tamamlayın

Teçhizat puanınızı hızla artırmak istiyorsanız ada görevleri çok önemlidir. İşte adalar arasında ne tür bir yol izlemek istediğinize dair bir özet.

 • Doğu Luterra’dan yelken açın.
 • Sırasıyla Serenity Isle, Toto silver Island, Freedom Isle, Blackfang’s Den ve Lullaby Island,’ı gezin.
 • Freedom Isle ve Blackfang’s Den, Pirate Coins için mevcut en iyi adalardan ikisidir – Lullaby Island dünya etkinliği sırasında kullanılan Peyto gemisinden (Treasurer Ingram) Rezonans Şarkısı satın almak için Pirate Coins’e ihtiyacınız olacak (her iki saatte bir, alarmınıza bakın!)
 • Ardından Astella, Starlight Adası, Panda Adası ve sonunda Peyto Adası’na gidin.
 • Mümkünse görevleri tamamlayın, ancak sizi başka kıtalara gönderen görevleri tamamlamayın.
 • Sırada Dreamgull Adası (burada görev çok can sıkıcı ve uzun ama buna değer), Altın Dalga Adası, Beyaz Dalga Adası, Kalthertz ve Gölge Adası var.
 • T1’de yarışmak için adayı bu sırayla tamamlamalı ve kuzeye Shushire’a gitmeden önce yapmalısınız. Bu, temel 302 teçhizat setiniz için madeni paralar ve yükseltme malzemeleri ile istifleneceğiniz anlamına gelir.

6. Gear Score 460’ta Rohendel’e Gidin

Ekipmanınızı topladıonız ve şimdi batıya, oyunun ana hikayesi için bir sonraki kıta olan Rohendel’e gitme zamanı. Kıtanın Kaos Zindanları ve Abyss Zindanlarının kilidini açmak için buradaki görevi tamamlamanız gerekiyor. Böylece T2 içeriği için grind yeniden başlar.

 • Ekstra yükseltme paspasları için tekrar denizlere çıkma zamanı.
 • Peyto Adası, Fomona Adası, Aiwana Adası, Little Luck Adası, Libeheim, Revelry Row, Distorted Island, Outlaw Adası, Alacakaranlık Adası, Gravis Adası ve Hypnos Adası’nı ziyaret edin.
 • Yapabileceğiniz her görevi tamamlayın. Temelde, görevlerde aşırıya kaçıyorsunuz.
 • Ana amaç, Lullaby Island etkinliği sırasında Resonance şarkısını üç kez çalarak Dreamgull görevini tamamlamaktır.
 • Ayrıca Bi Frost’unuzu Lullaby Island, Peyto ve günlük görevlerinizi yaptığınız başka herhangi bir yere ayarlamak istiyorsunuz.
 • Zamanınız kısıtlıysa, Rohendel’den dünyanın diğer ucuna gitmek için Ocean Liner’ı kullanın.

Bu rehberi tamamladığınızda Tier 2 olma eziyeti başlıyor,herkese iyi oyunlar 🙂

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.