Microsoft, Rusya’da Ürün Satışını Durdurdu

Spread the love

Microsoft, Ukrayna ile olan çatışmalar devam ederken Rusya’da mal ve hizmetlerinin satışını durduran en son teknoloji şirketi oldu. Şirketin başkanı ve başkan yardımcısı Brad Smith, duyuruyu Cuma sabahı bir blog yazısında yaptı.

Bugün Microsoft ürün ve hizmetlerinin Rusya’daki tüm yeni satışlarını askıya alacağımızı duyuruyoruz. ABD, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık hükümetleriyle yakın koordinasyon içinde çalışıyoruz ve hükümet yaptırım kararlarına uygun olarak Rusya’daki işimizin birçok yönünü durduruyoruz.

Yazılım üreticisi, durdurduğu ürün ve hizmetleri detaylandırmasa da, şirket dünya çapında Windows PC’leri, kendi Surface cihazlarını, Xbox oyun konsollarını ve Azure bulut hizmetlerini satıyor. Ayrıca mevcut aboneliklerin etkilenmediği özellikle belirtiliyor.

ABD’li teknoloji devi daha önce Rus devlet destekli medyanın yayılmasını durdurmak için Microsoft Start/MSN.com’da RT veya Sputnik içeriklerini yayınlamayı bırakmıştı. Ayrıca RT’nin haber uygulamalarını Windows’ta Microsoft Store’dan kaldırdı ve bir kullanıcı özellikle bu kaynakları aramadıkça bulmayı zorlaştırmak için Bing arama motorunun algoritmasında değişiklikler yaptı.

Microsoft’un yanı sıra Google, Twitter ve Meta gibi bazı şirketler de arama sonuçlarında Rus medyanın girdilerini devre dışı bırakmıştı. Öte yandan AMD ve Intel, ABD yaptırımlarına uygun olarak Rusya’da işlemci satışını durdurdu. CD Projekt Red gibi bazı video oyunu şirketleri ise oyunlarını ve hizmetlerini Rusya’da satmayı bıraktı.

Merhaba ben Süper Tavsiye . Sizler için her konuda tavsiyeler veriyorum. Bu tavsiyeler bir dizi yada film veya bir laptop , telefon üzerine olabilir. Yada bayanlar için süpürge , tost makinesi yada kahve makinesi tavsiyesi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.